Systemy orurowań
Systemy orurowań chłodniczych płyty lodowiska
Dla lodowisk stałych:
- pod beton- wykonane z rur PE ø25×2,3mm
- orurowanie z systemem płyt dystansowych JCK-PE, z nawierzchnią ze sztucznej trawy, idealne dla lodowisk dwufunkcyjnych z letnią funkcją kortu tenisowego lub boiska wielofunkcyjnego

Dla lodowisk demontowalnych:
tu istotnym i przesądzającym o przyszłych kosztach eksploatacji jest współczynnik przewodzenia chłodu λ =W/(m*K) (im wyższy, tym system jest bardziej energooszczędny)
- maty EPDM,dzięki zagęszczeniu rurek mrożenie jest dość szybkie pomimo nienajlepszego współczynnika λ =0,25. Maty EPDM są wykonane z miękkiej gumy o cienkiej ściance 1-1,5mm,co jest powodem dużej wrażliwości na uszkodzenia mechaniczne powstające przy corocznym montażu, demontażu i transportów do i z magazynu. Stąd konieczność ciągłych napraw i usuwania nieszczelności. Maty EPDM są też b.ciężkie –ok. 5,8 kg/m2,co w przypadku lodowiska 600m2 oznacza ciężar ponad 6,5 tony. To już wymaga zaangażowania cięższego sprzętu do transportu do magazynu i z magazynu na miejsce montażu.
- maty PE – z rurek PE fi 16×2,zwijane w zwoje. Współczynnik λ=0,50,lepszy niż w przypadku mat EPDM, ale mrożenie wolniejsze. Maty PE wymagają też sporej powierzchni magazynowej. Są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne niż maty EPDM. Zaletą jest też niższa cena.
- Orurowanie panelowe z rur aluminiowych. Współczynnik λ=160- najwyższy spośród innych systemów